Свържете се с нас

СВЯТ

Шиптърите нагло изнудват

Публикувано

на

Какво казаха президентите на Сърбия и Косово след срещата в Берлин Друга среща ще се проведе в Париж на 1 юли тази година.

Електронното издание на белградския ежедневник Kurir съобщава, че срещата на върха за Западните Балкани, организирана във федералната германска столица Берлин от канцлера на ФРГ Ангела Меркел и държавния глава на Франция Еманюел Макрон, приключи. В краткия материал, публикуван от изданието, се привеждат думите на сръбския президент Александър Вучич след срещата, съгласно които западната ни съседка не е имала никакви условия в хода на разговорите, освен искането към Прищина да отмени 100-процентовите мита за внос на сръбски стоки в Косово. „Имахме поредица от трудни срещи. Сърбия нямаше никакви условия, освен премахването на таксите. Бяхме изненадани от остротата и яростните атаки на албанците към Сърбия и Република Сръбска“, призна Вучич. Той обеща, че ще се опита да постигне искането на официален Белград в рамките на друга среща, която ще се проведе в Париж на 1 юли тази година. Държавният глава на Косово Хашим Тачи описа проведената среща на върха за Западните Балкани в Берлин като „тежка“, като подчерта, че тя е завършила без резултати. Той обяви, че на 1 юли лидерите ще се съберат отново – този път в Париж, по покана на френския президент Еманюел Макрон, съобщава електронното издание на водещия прищински ежедневник Koha Ditore. „Беше тежка среща. Не можем да кажем, че има конкретен резултат. Косово много ясно заяви, че определено се нуждаем от решение за визовата либерализация, защото я заслужаваме. Изпълнихме всички необходими критерии и ако нещо не се случи в близко бъдеще, ще има голямо разочарование. Тази вечер все още имаше неясноти по този въпрос. Потвърдихме нашия ангажимент за добросъседство, за нормализирането на отношенията със Сърбия. Слушахме внимателно Меркел и Макрон и техните позиции за Балканите. Заключението на всички е, че този проблем трябва да бъде преодолян и че няма да има условен диалог. Обсъдихме и възможностите за по-бързо придвижване на процеса. Потвърждавам, че следващата среща ще се проведе на 1 юли в Париж“, заяви Тачи пред медиите след края на Берлинската среща на високо равнище. Той повтори искането си Сърбия да признае Косово и да се съгласи на безусловен диалог. Същевременно отрече, че ще се стигне до размяна на територии между двете страни като възможен начин за нормализиране на двустранните отношения между Белград и Прищина. „Тази вечер беше възможно да се отбележи постигането на споразумение между Гърция и Македония, но също така и недостатъците в преговорите между Косово и Сърбия. Беше установено, че времето е загубено в процес, който може да продължи и в бъдеще. Сърбия трябва да признае Косово безусловно, диалогът трябва да започне и да продължи безусловно. Надявам се на единството в ЕС по този въпрос. Страните от региона също подкрепят процеса, през който преминаваме. При всички обстоятелства Косово ще остане мултиетническо, няма да има обмен на територии, като винаги ще полага максимални усилия за включването на Прешевската долина, Медведжа и Буяновац към територията на Република Косово. Но решаващо за постигането на споразумението е участието на САЩ”, цитира изданието думите на Тачи.

СВЯТ

💼ЕВРОПРЪТ ЗА АРМЕНИЯ, МОЛДОВА, УКРАЙНА И … НАС …

Публикувано

на

💸Армения аха да се похвали с евроизбор, подир глупотевините и прас с китка в главата.

Обещаха им 50 милиона евро за харчелък, но се натресоха на санкции. Малцина знаят, че след Нидерландия, Армения лидерства в производството на цветя. 

И праведният европът им коства … СЕГА ВНИМАНИЕ! Изнасят за Украйна 9 500 бройки. За Молдова – 5 500. Но вече няма да могат да изнасят за Русия (свърши се със сигурност) – 100 000 000 (100 милиона). Е, имат си 50 милиона за харчелък.

🤫Украйна и Молдова. Тук всичко е казано. Освен, че излезе едно 60-годишно словенско пате Марта Кос (на 28 юни – на 61) и им рече, след решението по отваряне на преговори за присъдиняване: „Някой ден ще ви приемем поизмрели, но от 5 до 20 години няма да имате право на вето, т.е. – няма да имате думата … Да мъцнете дори …“

🤔ЗАЩО И НИЕ ЛИ?

🧨Защото затрихме диктаторска позиция в енергетиката срещу пари за харчелък.

🧨Защото затрихме световно признати български индустриални експортни сектори (електро и мотокари в 110 страни и химическа диктатура например), включително ултрависокотехнологични направления.

🧨Защото помляхме диктатурата в конкретни сектори на селското стопанство (втори в света по производството на ябълки, например). Срещу пари за харчелък и дълбоко гърло.

🧨Защото детонирахме и попиляхме диктатура в световно признати експортни сектори на леката промишленост (тютюн например).

🧨Защото разковахме високотехнологична военна промишленост (всички експортни сектори са овладени, Кинтекс унищожен).

✍️Като международник ще допълня.

⛔️5 години рестрикция от така братска Германия  за свободно движение на работна сила.

⛔️5 години рестрикция в същото направление от Обединеното кралство, удължена с още 2 години.

⛔️Не 5, не 10, не 15 години дори …, а почти 20 изминаха, докато ни отвориха Шенгенското пространство. Е … разпиляха ни банковата система. Без пари за харчелък. Единствено – нов дълг!

🤝Някой ден може и да приемат Украйна и Молдова. Армения дори. Вероятно няма да съм жив.

🤕Но не съм убеден, че Европейският съюз ще го има, докато Молдова и Украйна се сдобият с право да мъцнат.

Но те вече са отворени пазари за картелите. Изпразнете джобовете!

NB. Помните ли? Прогнозата от втората половина на 80-те.

НЕОГЛОБАЛИЗЪМ И НЕОИМПЕРИАЛИЗЪМ!

Продължи да четеш

СВЯТ

Върховният лидер на Иран Хаменей не харесва меморандума

Публикувано

на

Интересно 😃 Върховният лидер на Иран Хаменей не харесва меморандума за разбирателство между САЩ и Иран.

Но той казва, че е бил убеден да го приеме от иранския президент Пезешкиан, който ще поеме пълна отговорност за него.

„По принцип имах различно мнение.“
„Президентът настоя и тъй като той изрично пое отговорност за договора, аз дадох разрешение за него.“

-> В Иран определено има сили, които бяха готови да отидат по-далеч в противопоставянето на САЩ. Упорството и жертвоготовността на тези хора (много лидери загинаха, не се криха и не клекнаха) е гаранция за бъдещето на този народ. Респект!

-> Дано да видим и у нас нещо такова…

Пълното заявление на Моджтаба Хаменей:

В името на Бог, Най-Състрадателния, Най-Милосърдния

Страстната и лоялна нация Иран,

Както бяхте информирани, между президентите на Иран и Америка беше подписан меморандум за разбирателство. По пътя към достигане на този етап, участващите длъжностни лица положиха големи усилия от загриженост и с добри намерения. Разбира се, американският президент, от отчаяние, използва различни форми на влияние, за да постигне това.

‼️ По принцип имах различно мнение.

Въпреки това, поради ангажимента (настояването), който уважаемият президент, като ръководител на Висшия съвет за национална сигурност, ми даде от свое име и от името на другите членове относно защитата на правата на иранската нация и Фронта на съпротивата, и тъй като изрично пое отговорност за това, аз издадох разрешение за това.

Той също така ясно заяви, че ако американската страна се стреми да отправи прекомерни искания, тя няма да им се подчини. От този момент ние; тоест вие, гордата нация, и този смирен слуга; ще очакваме изпълнението на посочените условия.

Очевидно е обаче, че личните преговори, които ще се проведат в бъдеще, не означават приемане на гледната точка на врага. Надяваме се, че благословените молитви на нашия Учител (нека Всемогъщият Бог ускори повторното му появяване) ще донесат всякаква божествена помощ и победи за почтения народ на Иран.

Мир на вас и Божията милост и благословия.

Продължи да четеш

СВЯТ

САЩ: Съюзниците ни в НАТО изложиха синовете и дъщерите на Америка на риск

Публикувано

на

Американският министър на отбраната Пийт Хегсет разкритикува днес съюзниците от НАТО на срещата на министрите на отбраната на страните от Алианса в Брюксел.

Хегсет обяви и шестмесечен процес по преосмисляне от страна на Пентагона на начина, по който са разположени американските сили в Европа, като резултатите ще зависят от това колко бързо страните членки на НАТО ще поемат отговорност за собствената си сигурност.

„Ще има истинско преосмисляне. Целта му ще бъде да се гарантира, че НАТО се движи бързо и необратимо към това Европа да играе водеща роля, да поеме основната отговорност за отбраната на Европа“, каза американският министър на своите колеги министри в Брюксел.

 

Хегсет разкритикува съюзници от Европа за това, че не са предоставили достъп до базите си на американските сили за атаки срещу Иран, като нарече тези решения „срамни“.

„Тези съюзници изложиха синовете и дъщерите на Америка, нашите синове и дъщери, на риск, като им отказаха очаквания достъп“, каза той.

Хегсет каза, че съюзниците на Америка в Европа трябва да застанат начело на отбраната на собствения си континент.

 

На срещата на министрите на отбраната от НАТО той призова за преосмисляне на Алианса и за превръщането му в организация, която може да сдържа всяка заплаха.

Твърде дълго време НАТО беше само на хартия и в еднопосочна улица, приключваме с това, категоричен бе американският министър.

 

Някои съюзници вече са на път да постигнат 5 процента разходи от БВП за отбрана, но не можем да игнорираме факта, че някои се бавят.

Америка не може да плаща повече за отбраната на НАТО от съюзниците, каза още Пийт Хегсет.

Продължи да четеш

БЪЛГАРИЯ

ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКАпреди 6 дни

Гюров влиза в боя. Скача за президент

Андрей Гюров влиза в боя за президентския пост. Той ще бъде издигнат от инициативен комитет на предстоящия вот за държавен...

ПОЛИТИКАпреди 1 седмица

„Едно семейство сме с руската църква“

Най-после някаква позиция. РАДЕВ ОТ БРЮКСЕЛ: ЩЕ НАЛОЖА ВЕТО НА НОВИТЕ САНКЦИИ ПРОТИВ РУСИЯ! НИЕ СМЕ ЕДНО ПРАВОСЛАВНО СЕМЕЙСТВО! РУСИЯ...

ПОЛИТИКАпреди 2 седмици

Цялата структура на мафията ДПС в Нови пазар напусна Пеевски

Корабът потъва! Цялата структура на ДПС в Нови пазар напусна партията. Общинският съвет колективно е подал оставка, а всички общински...

ПОЛИТИКАпреди 2 седмици

Депутатите гласуват окончателно мерките срещу необоснованото покачване на цените

Сред новите елементи в законодателството е въвеждането на понятието „справедлива цена“. Днес народните представители гласуват окончателно мерките срещу необоснованото увеличение...

ПОЛИТИКАпреди 3 седмици

Унгарските депутати намалиха заплатите си с 40%, а у нас депутатската заплата продължава да расте

Брутна заплата на унгарските народни представители ще бъде 3690 евро, у нас тя гони 10 000 евро. От следващия месец...

ПОЛИТИКАпреди 3 седмици

От щедрите обещания на Радев остана само горчилката

Веска Николова: От щедрите обещания на Радев остана само горчилката. Управлението на Румен Радев е фасада, зад която се правят...

СВЯТ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимки на нашия месинджър и ще бъде своевременно публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Най четени