СВЯТ
Помпео и Лавров се изпокараха заради Венецуела
Държавният секретар на САЩ наредил на Русия да прекрати подкрепата си за Мадуро
Държавният секретар на САЩ Майк Помпео и руският външен министър Сергей Лавров си размениха взаимни обвинения в телефонен разговор във връзка с неуспелия опит на опозицията във Венецуела да свали президента Николас Мадуро от власт, предава „EXPRESS”.
Помпео „подчерта, че намесата на Русия и Куба е дестабилизираща за Венецуела и за двустранните отношения между САЩ и Русия“, предаде говорителят на Държавния департамент Морган Ортагус. Държавният секретар „призова Русия да прекрати подкрепата си за Николас Мадуро и да се присъедини към другите нации, включително преобладаващото мнозинство от страните в Западното полукълбо, които търсят по-добро бъдеще за венецуелския народ“.
Лавров от своя страна осъдил „разрушителното влияние“ на Вашингтон в подкрепата му за опозиционния лидер Хуан Гуайдо, който във вторник заяви, че е получил подкрепата на въоръжените сили в краткотраен опит да отстрани от власт Мадуро.
Руският външен министър е казал още, че „намесата на Вашингтон във венецуелските дела е грубо нарушение на международното право“.

СВЯТ
💼ЕВРОПРЪТ ЗА АРМЕНИЯ, МОЛДОВА, УКРАЙНА И … НАС …
💸Армения аха да се похвали с евроизбор, подир глупотевините и прас с китка в главата.
Обещаха им 50 милиона евро за харчелък, но се натресоха на санкции. Малцина знаят, че след Нидерландия, Армения лидерства в производството на цветя.
И праведният европът им коства … СЕГА ВНИМАНИЕ! Изнасят за Украйна 9 500 бройки. За Молдова – 5 500. Но вече няма да могат да изнасят за Русия (свърши се със сигурност) – 100 000 000 (100 милиона). Е, имат си 50 милиона за харчелък.

🤫Украйна и Молдова. Тук всичко е казано. Освен, че излезе едно 60-годишно словенско пате Марта Кос (на 28 юни – на 61) и им рече, след решението по отваряне на преговори за присъдиняване: „Някой ден ще ви приемем поизмрели, но от 5 до 20 години няма да имате право на вето, т.е. – няма да имате думата … Да мъцнете дори …“
🤔ЗАЩО И НИЕ ЛИ?
🧨Защото затрихме диктаторска позиция в енергетиката срещу пари за харчелък.
🧨Защото затрихме световно признати български индустриални експортни сектори (електро и мотокари в 110 страни и химическа диктатура например), включително ултрависокотехнологични направления.

🧨Защото помляхме диктатурата в конкретни сектори на селското стопанство (втори в света по производството на ябълки, например). Срещу пари за харчелък и дълбоко гърло.
🧨Защото детонирахме и попиляхме диктатура в световно признати експортни сектори на леката промишленост (тютюн например).
🧨Защото разковахме високотехнологична военна промишленост (всички експортни сектори са овладени, Кинтекс унищожен).
✍️Като международник ще допълня.
⛔️5 години рестрикция от така братска Германия за свободно движение на работна сила.
⛔️5 години рестрикция в същото направление от Обединеното кралство, удължена с още 2 години.
⛔️Не 5, не 10, не 15 години дори …, а почти 20 изминаха, докато ни отвориха Шенгенското пространство. Е … разпиляха ни банковата система. Без пари за харчелък. Единствено – нов дълг!
🤝Някой ден може и да приемат Украйна и Молдова. Армения дори. Вероятно няма да съм жив.
🤕Но не съм убеден, че Европейският съюз ще го има, докато Молдова и Украйна се сдобият с право да мъцнат.
Но те вече са отворени пазари за картелите. Изпразнете джобовете!
NB. Помните ли? Прогнозата от втората половина на 80-те.
НЕОГЛОБАЛИЗЪМ И НЕОИМПЕРИАЛИЗЪМ!
СВЯТ
Върховният лидер на Иран Хаменей не харесва меморандума
Интересно 😃 Върховният лидер на Иран Хаменей не харесва меморандума за разбирателство между САЩ и Иран.
Но той казва, че е бил убеден да го приеме от иранския президент Пезешкиан, който ще поеме пълна отговорност за него.
„По принцип имах различно мнение.“
„Президентът настоя и тъй като той изрично пое отговорност за договора, аз дадох разрешение за него.“

-> В Иран определено има сили, които бяха готови да отидат по-далеч в противопоставянето на САЩ. Упорството и жертвоготовността на тези хора (много лидери загинаха, не се криха и не клекнаха) е гаранция за бъдещето на този народ. Респект!
-> Дано да видим и у нас нещо такова…
Пълното заявление на Моджтаба Хаменей:
В името на Бог, Най-Състрадателния, Най-Милосърдния
Страстната и лоялна нация Иран,
Както бяхте информирани, между президентите на Иран и Америка беше подписан меморандум за разбирателство. По пътя към достигане на този етап, участващите длъжностни лица положиха големи усилия от загриженост и с добри намерения. Разбира се, американският президент, от отчаяние, използва различни форми на влияние, за да постигне това.

‼️ По принцип имах различно мнение.
Въпреки това, поради ангажимента (настояването), който уважаемият президент, като ръководител на Висшия съвет за национална сигурност, ми даде от свое име и от името на другите членове относно защитата на правата на иранската нация и Фронта на съпротивата, и тъй като изрично пое отговорност за това, аз издадох разрешение за това.
Той също така ясно заяви, че ако американската страна се стреми да отправи прекомерни искания, тя няма да им се подчини. От този момент ние; тоест вие, гордата нация, и този смирен слуга; ще очакваме изпълнението на посочените условия.

Очевидно е обаче, че личните преговори, които ще се проведат в бъдеще, не означават приемане на гледната точка на врага. Надяваме се, че благословените молитви на нашия Учител (нека Всемогъщият Бог ускори повторното му появяване) ще донесат всякаква божествена помощ и победи за почтения народ на Иран.
Мир на вас и Божията милост и благословия.
СВЯТ
САЩ: Съюзниците ни в НАТО изложиха синовете и дъщерите на Америка на риск
Американският министър на отбраната Пийт Хегсет разкритикува днес съюзниците от НАТО на срещата на министрите на отбраната на страните от Алианса в Брюксел.
Хегсет обяви и шестмесечен процес по преосмисляне от страна на Пентагона на начина, по който са разположени американските сили в Европа, като резултатите ще зависят от това колко бързо страните членки на НАТО ще поемат отговорност за собствената си сигурност.
„Ще има истинско преосмисляне. Целта му ще бъде да се гарантира, че НАТО се движи бързо и необратимо към това Европа да играе водеща роля, да поеме основната отговорност за отбраната на Европа“, каза американският министър на своите колеги министри в Брюксел.
Хегсет разкритикува съюзници от Европа за това, че не са предоставили достъп до базите си на американските сили за атаки срещу Иран, като нарече тези решения „срамни“.
„Тези съюзници изложиха синовете и дъщерите на Америка, нашите синове и дъщери, на риск, като им отказаха очаквания достъп“, каза той.
Хегсет каза, че съюзниците на Америка в Европа трябва да застанат начело на отбраната на собствения си континент.
На срещата на министрите на отбраната от НАТО той призова за преосмисляне на Алианса и за превръщането му в организация, която може да сдържа всяка заплаха.
Твърде дълго време НАТО беше само на хартия и в еднопосочна улица, приключваме с това, категоричен бе американският министър.
Някои съюзници вече са на път да постигнат 5 процента разходи от БВП за отбрана, но не можем да игнорираме факта, че някои се бавят.
Америка не може да плаща повече за отбраната на НАТО от съюзниците, каза още Пийт Хегсет.
-
ВОЙНАпреди 3 месеца„Другия път да не започват война срещу Русия“
-
КОНСПИРАЦИЯпреди 3 месецаВтората по големина нефтена рафинерия в САЩ бе взривена в Тексас!
-
ВОЙНАпреди 3 месецаИран отхвърли примирие, засилва натиска срещу САЩ
-
КОНСПИРАЦИЯпреди 3 месецаРАДЕВ РАЗКРИ: ПЕЕВСКИ АМЕРИКАНСКИ АГЕНТ-ПРЕДАТЕЛ!











