Свържете се с нас

LIFE

ОХ, НА ДЯДА-А-А,

ИЛИ КАК МИЛИОНЕРИТЕ СИ ТЪРСЯТ СЪПРУГИ У НАС

Преди година си отиде след тежък инсулт Христо Сираков, издателя на сп. Плейбой за България, организирал редица конкурси за женска красота и дори участвал в ТВ формата „Милионер си търси съпруга“. Провокиран от събитието, преди цели 9 години бях надраскал тези редове…

Едни от най-красивите пейзажи и фотоси са тези, изобразяващи красотата на залеза. Както в природата и в човешкия живот има залез. Той също може да има красив и достоен завършек. Красноречив и безсмъртен пример за това бе филмът „Гепардът“, излязъл по екраните през 1963 година, режисиран от Лукино Висконти, с участието на Бърт Ланкастър, Ален Делон и Клаудия Кардинале. Наред с борбата за независимост на Италия през ХІХ век, се третираше и темата за любовта.

Сюжета е житейския залез на богат и могъщ аристократ и светския дебют на млада и красива жена, разпъната между любовта си към беден, но млад и красив мъж и аспирациите на богатия, който я принуждава да му стане любовница.

Всъщност апотеоз на непресъхващото с възрастта мъжко желание и ограниченото можене, но компенсирано с пари и власт.
Вечна тема, тъй като много мъже и жени си купуват любов и винаги е имало пазар за подобна търговия. Докато в книгата и филма темата е разработена блестящо и вълнуващо, епигоните на подобен сценарий по ТВ са се издънили тотално.
Отвратен съм от просташките и често карикатурни образи на мъже, от тяхната наглост и пошлост, от инквизицията на жълтите медии, приковали лъстиви очи в дължината на женските бедра и в големината на гърдите им, отвратен съм от тази закостеняла нагласа, обременена от нечистоплътни фантазии, често скривани зад престижен пост, или бляскава обществена позиция на хора, които не се колебаят да изповядват и да изтъкват неравенството между половете, докрай убедени в своята мъжественост и власт, в своето право да насаждат комплекс за малоценност у жените.

Естествено е по нашите ширини, подобна тема да се комерсиализира и опошли тотално. Привържениците на чужди телевизионни формати бяха направили възможно най-неподходящия избор за герой на предаването си „Милионер си търси съпруга”. Така наречения, незнайно от кого „Ицо – стоте манекенки”. Този претенциозен прякор веднага буди представата за млад и неотразим мачо, пред който Бандерас, Клуни и дори нашенския Стефчо Данаилов биха подвили опашка. А на екрана се подвизава очилат чичко, с оскъден речник, надхвърлил шестдесетте и вероятно с еднократен седмичен, сексуален цикъл, изтощен от употреба на секс стимуланти. Може би прослойката от милионери в страната е твърде тънка и няма подходящ герой за тази роля? Ами по-добре да беше Митьо Пищова. Поне щеше да ни разсмива с лакърдиите си, че спи с няколко мадами наведнъж и ги „пори като риби”, които вероятно цяла вечер ще търсят и не могат да открият под големия камък, /разбери тумбака му/ прехваления му змей.

Като всичко у нас и въпросния „милионер“ е менте и скрито разчиташе на приходите от предаването и като екстра да се поотърка във фалшиви, като него силиконови красавици. Всъщност у нас всичко е наобратно. Най-реално би било да се организира шоу „ Златотърсачки търсят милионер”. Тогава всички кандидатки, ще са повече от убедителни. Опошляването и оскотяването е пълно, но на кого му пука. Наскоро бе публикувано становище на Световната здравна организация, че любовта била заболяване!? Дори бяха изредени, познатите на всички ни симптоми. Защо пък да се идеализира нормалната физиологична нужда от секс? Според обекта ще се определя и тарифата за сделката.

Сега мъглата е пълна. Не знаеш реален или фалшив милионер стои насреща ти. Дали дамата е с естествени, или присадени прелести? Че дори, дали се касае за дама, или съвършен транссексуал? Спомням си клип във ФБ за конкурса Мис Бразилия, когато конкурентка в яростен пристъп да оскуби претендентката и смъкна перуката и отдоло лъсна бръсната тиква на травестит. Пластичните хирурзи вече се вживяват в Господ и вършат подобни магии чудеса.

А реалните милионери и милионерки нямат проблеми в избора си за съпрузи. Дори повърхностен преглед на светската хроника го показва. В своя реклама на парфюма си Слави Трифонов казваше – „Подушвам, че сме от една порода”. Когато от аромата на пари установят, че са един за друг, сделката е сключена. Нали пари, при пари отиват! Така че, драги кандидати и кандидатки, не се натискайте. Ставате само за краткотрайна консумация.
СВЕТОСЛАВ АТАДЖАНОВ

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ

EXPRESS TV

Емили Ратайковски не оставя нищо на въображението в дръзки бикини с бразилски прашки

Разбира се, Емили Ратайковски разтърси бразилски бикини с прашки в страната, която й даде името.

Продължавайки бягството на момичетата си в Южна Америка, 33-годишната Ратайковски показа твърдата си дериера на белите пясъчни плажове на Рио де Жанейро в горнище с тропически принт и нахално дъно, както е уловено в поредица от снимки, споделени в неговата социална мрежа на Неделя, 26 януари.

Моделът позира отзад, заснемайки в близък план завидните си извивки, като в едната ръка прокарва пръсти през косата си, а в другата държи чаша бира. Не е изненадващо, че снимка на нейната дългогодишна най-добра приятелка Бабс Жана също беше включена във въртележката на Instagram, облечена в щампован комплект от две части от собствената линия бански костюми на Ratajkowski.

Те поддържаха доброто настроение през цялата вечер, но не и преди Ратайковски да се преоблече във второ мъничко бикини, този път с гола горна част. Тя направи микро обработка „Направи си сам“, като набра чашките, за да създаде минимално покритие и максимално деколте.

На друго място в публикацията моделът и Жана посетиха бара на плажа в хотел Fasano и изпиха шампанското, докато носеха съвпадащо плажно облекло, което контрастира непослушно и сладко.

Докато Жана, на 33, изглеждаше знойно в леопардови бикини и черен саронг, Ратайковски изглеждаше сладко в игриво горнище с балкон и високо изрязани долнища, които надничаха от спокойните ленени панталони, които тя остави разкопчани, което най-добре показваше загорелите й крайници и стегнатост корема.

Всъщност Ратайковски прекара последната седмица в най-добрия си живот в Бразилия, тъй като това не беше първият път, когато тя предостави на феновете си виртуален подкаст от рая. В понеделник, 20 януари, моделът и дизайнерът на бански костюми вдигнаха топлината в въртележката на Code Red в Instagram, дебютирайки със серия от живи, миниатюрни тоалети, включително още един бикини с бразилски прашки. Когато си в Рио!

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ

Продължи да четеш

EXPRESS TV

100 г. от рождението на Пол Нюман, синеокият красавец на Холивуд

На днешната дата преди 100 години е роден Пол Нюман – американски актьор, режисьор, продуцент, автомобилен състезател, филантроп, предприемач, носител на многобройни отличия, известен не само с ярката си външност на харизматичния синеок красавец, но и с таланта, упоритостта и дългата си и успешна кариера, с които си спечелва прозвището „един от стълбовете на Холивуд“.

Бракът му с актрисата Джоан Удуърд продължава 50 години от 1958 г. до смъртта му през 2008 г. Запитан навремето каква е тайната на дългия им брак, Нюман отговаря с чувство за хумор: „Ние се оженихме, когато счупените неща не се изхвърляха, а се поправяха“, и допълва: „Не надничайте под килимите, там винаги има много прах“.

Пол Ленард Нюман е роден на 26 януари 1925 г. в Шейкър Хайтс, Охайо, в семейството на американски евреин и имигрантка от Словакия. Говори се, че именно от майка си той наследява невероятната си упоритост, благодарение на която един ден ще стане известен. Още от ранна детска възраст Пол проявява интерес към театъра.

По-късно, по време на Втората световна война, Нюман служи във флота. След демобилизацията си наследява бизнеса на починалия си баща, но още тогава започва да мечтае за кариерата на филмов актьор. През 1947 г. постъпва в училището по актьорско майсторство към Йейлския университет, след което учи и в школата на прочутия Лий Страсбърг.

Първата му главна роля на Бродуей е в „Пикник“ на Уилям Индж през 1953 г. Въпреки успехите на театрална сцена, стремежите на продължават да са свързани с Холивуд.

Кариерата на филмов актьор обаче все още е мираж. В продължение на две години Пол посещава много кастинги, но в повечето случаи получава отказ. През този период той успява да си осигури само няколко второстепенни роли в незначителни телевизионни сериали.

Мнозина на мястото на Нюман биха се отказали. Той обаче продължава упорито да се явява на кастинги и най-накрая късметът привидно му се усмихва. През 1953 г. Пол Нюман получава главната роля в историческия филм The Silver Chalice. След излизането си на екран през 1954 г. лентата получава ожесточена критика и дори е призната за най-лошия филм на десетилетието с всички последствия.

Години по-късно авторитетен филмов експерт ще отбележи, че само природната упоритост на Нюман му е помогнала да устои на чудовищния поток от критики и подигравки, който се изсипа върху него през 1954 г.

В крайна сметка Пол Нюман постига своето и признанието му в Холивуд идва през 1957 г. с ролята на боксьора Роки Грациано в „Там горе някой ме обича“. След този филм кариерата на актьора поема в правилната посока и успехите му се следват един след друг. Сред тях е „Котка върху горещ ламаринен покрив“ (1958) по пиесата на Тенеси Уилямс. Във филма той си партнира с друга екранна легенда – Елизабет Тейлър.

Нюман е номиниран за „Оскар“ десет пъти, като осем от номинациите му са за най-добър актьор. Сред тях са за изпълненията му в „Котка върху горещ ламаринен покрив“, „Хладнокръвният Люк“, „Присъдата“, „Път към отмъщение“ от 2002 г., в който той играе последната си роля в киното.

Първата награда на американската кинокадемия, която Пол Нюман получава, е почетен „Оскар“ през 1986 г. Година по-късно той най-накрая е отличен с приза за главна мъжка роля за „Цветът на парите“ на Мартин Скорсезе.

Нюман не отива на церемонията, шегувайки се, че вече е ходил седем пъти и нищо не е получил, и че ако я пропусне, може най-накрая да вземе нещо, както и се случва. „Това е като да ухажваш красива жена в продължение на 80 години. Накрая тя се съгласява, а ти казваш: „Ужасно съжалявам, но вече съм уморен“.

Сред наградите му освен трите „Оскар“-а – почетен, за най-добра мъжка роля за „Цветът на парите“ и хуманитарен приз „Джийн Хершолт“, са също БАФТА, „Еми“, „Златен глобус“, отличие на американската Гилдия на актьорите, „Сребърна мечка“ от кинофестивала в Кан.

Плод на сътрудничеството на Пол Нюман с друга легенда на Холивуд – Робърт Редфорд, са превърналите се в класика филми „Буч Касиди и Сънданс Кид“ (1969) и „Ужилването“ (1973).

Сред известните филми се негово участие са още „Играчът на билярд“, „Дългото горещо лято“, „Той се казваше Омбре“, „Ад под небето“, „Животът и времената на съдията Рой Бийн“, „Генерално пълномощно“, „Няма балами“, „Писмо в бутилка“.

Нюман озвучава и Док Хъдсън в хитовата анимация „Колите“ (2006) на известното студио „Пиксар“ на „Дисни“.

През дългогодишната си кариера като актьор Пол Нюман е работил с режисьори като Мартин Рит, Джордж Рой Хил, Робърт Олтман, Джон Хюстън, Мартин Скорсезе, Джоел Коен, Робърт Бентън, Сам Мендес. Самият той се изявява успешно и на режисьорското поприще, както и като продуцент. В залеза на кариерата си Пол Нюман заслужено е смятан за един от „корифеите и стълбовете на Холивуд“.

Като автомобилен състезател, отново разчитайки на прословутата си упоритост, той е печелил национални шампионати и е участвал в прочутата надпревара „24-те часа на Льо Ман“ с тима на „Порше“, с който през1979 г. завършва на второ място в генералното класиране.

Пол Нюман е съосновател на компанията за хранителни продукти Newman’s Own, приходите от която отиват за дарения, и на благотворителните организации SeriousFun Children’s Network през 1988 г. и Safe Water Network през 2006 г.

По случай 100-годишнината от рождението на актьора най-малката му дъщеря Клеа Нюман, която тръгва по филантропските стъпки на баща си, обяви 2025 г. за година на SeriousFun – глобална мрежа от 30 лагера и програми за деца с тежки заболявания.

Клеа разказва, че това начинание става част от същността на Пол Нюман и той му посвещава цялото си свободно време. Приемал лагерите като място, където децата могат да избягат от страха, болката и изолацията на живота с тежки заболявания.

„Ако има нещо, което бих могла да ти кажа, то е, че си бил прав“, споделя Клеа Нюман за сп. „Пийпъл“. „Друг добър урок беше да наблюдавам колко неразривно бяхте свързани с мама. Свършихте прекрасна работа, остарявайки заедно и наслаждавайки се на простичките неща в живота“, допълва тя.

Нюман е бил женен два пъти и е баща на шест деца. Бракът му с актрисата Джоан Удуърд продължава 50 години от 1958 г. до смъртта му през 2008 г.

През 2007 г. Нюман обявява, че се оттегля, като крие от всички, че е болен от рак на белия дроб. Той отказва операция, хоспитализация и химиотерапия, решавайки да изживее останалите си дни със семейството си.

Пол Нюман умира на 26 септември 2008 г. на 83-годишна възраст. До него са неговите деца, близките приятели и любимата му съпруга.

Запитан навремето каква е тайната на дългия им брак, Нюман отговаря с чувство за хумор: „Ние се оженихме, когато счупените неща не се изхвърляха, а се поправяха“, и допълва: „Не надничайте под килимите, там винаги има много прах“.

През 2021 г., оповестявайки, че ще публикува мемоарите му, издателство Алфред А. Кнопф написа: „Чрез гласа на Нюман и други гласове книгата улавя парадоксалното и неспирно издигане на звезда, бореща се със съмнения и притеснения, че отстъпва на Марлон Брандо и Джеймс Дийн, но въпреки това се издига над статута на красавец и става носител на „Оскар“, шампион по автомобилизъм, социален активист, и предприемач, чиято филантропия генерира почти милиард долара за благотворителни каузи“.

В България мемоарите на Нюман излизат със заглавието „Необикновеният живот на един обикновен човек“.

Пол Нюман ще остане в историята не само като холивудска легенда, но и като забележителен човек. Самият той казва: „Искам да бъда запомнен като човек, който се опитваше да бъде частица от своето време, да помага на хората да общуват помежду си, да бъде достоен в живота си, да израства като личност. Винаги трябва да опитваме, това е най-важното“.

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ

Продължи да четеш

LIFE

ЗНАЕТЕ ЛИ ЗАЩО НАРИЧАМЕ МЕСТАТА, КОИТО ПРЕДЛАГАТ ХРАНА „РЕСТОРАНТИ“?

През 1765 г. ханджия на име Досие Буланже отваря ресторант в Париж и окачва следния знак на вратата:

„Ела при мен ти, който ще се трудиш и ще възстановиш стомаха си“

През 1765 г. не е имало много парижани, които са знаели как да четат френски, още по-малко латински, но онези, които са знаели, че Буланже, собственикът, е казал:

„Елате в къщата ми, хора с уморени стомаси, и аз ще ви възстановя.“

Фразата беше толкова успешна, че оттогава всички ресторанти по света се наричат ​​„РЕСТОРАНТИ“.

Освен с вкусната гастрономия, станала известна в цяла Франция, Буланже зарадва своите посетители с вкусни десерти, приготвени от самия него, а поради известността на своите сладкиши Буланже е и „виновникът“, че във Франция пекарните се наричат ​​„пекарни“.

Думата РЕСТОРАНТ скоро се утвърждава и най-реномираните готвачи, които дотогава са работили само за частни семейства, крале и министри, също отварят собствен бизнес или са наети от нова група малки предприемачи: РЕСТОРАНТИ.

Терминът „РЕСТОРАНТ“ идва в Съединените щати през 1794 г., донесен от френския бежанец от революцията Жан Батист Жилбер Пейпалт, който основава това, което ще бъде първият френски ресторант в Съединените щати, наречен „Реставраторът на Жулиен“.

Има много любопитни неща в тази история, една от тях е „Мисията да връщат духа, усмивката и здравето”, която имат работещите в ресторант, това е благородна, похвална и специална мисия… Замисляли ли сме се колко е специална е готвач в ресторант, готвач в магазин за газирани напитки или приятелски настроен сервитьор, който е търпелив с нас, докато ние постоянно променяме мнението си какво искаме да ядем?

Всеки един от нас е специален в това, което прави, ако успеем да разберем дълбочината на приноса на работата си за общото благополучие, пазач, портиер, рецепционист, телефонист в кол център… Какво възстановявате? на кого помагаш Какво добавяте към нечие благополучие, щастие и здраве? Това трябва да е големият въпрос за всяка работа.

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ

Продължи да четеш

БЪЛГАРИЯ

ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКАпреди 17 часа

Тръмп: Крим ще остане при Русия. И Зеленски разбира това

„Крим ще остане при Русия. И Зеленски разбира това“, заяви американският президент. По думите му, Зеленски и всички останали ще...

ПОЛИТИКАпреди 2 дни

Обрат в Румъния? Десет дни преди изборите за президент съдия спря решението на КС за анулиране на вота през декември

Съдия от Апелативния съд в град Плоещ спря в четвъртък решението на Конституционния съд на Румъния, което анулира целия изборен...

ПОЛИТИКАпреди 4 дни

Задава се нова опозиционна сглобка

В заверата са втората партия на подсъдимия бизнесмен Васил Божков – „Център“, крилото на Ахмед Доган от бившето ДПС, „Меч“...

ПОЛИТИКАпреди 1 седмица

Марко Рубио и Уиткофф пристигнаха в Париж за нови преговори с Бандеровците

Марко Рубио е информирал Сергей Лавров за разговорите си с украинската делегация в Париж На 17 април се проведе телефонен...

ПОЛИТИКАпреди 1 седмица

Пеевски: Моя кабинет няма да падне. Ще го подкрепяме, колкото е необходимо

Тарторътът на „ДПС-Ново начало“ Делян Пеевски нарече парламентарната група на ДПС-ДПС „един файтон хора без значение“. Коментарът му е по...

ПОЛИТИКАпреди 1 седмица

От днес на власт е коалицията „Магнитски“

От днес България официално се управлява от профашистка и антитръмпистка коалиция „Магнитски“. Партията на Делян Пеевски става патерица на ГЕРБ...

СВЯТ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимки на нашия месинджър и ще бъде своевременно публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Най четени