Свържете се с нас

АНАЛИЗ

Новата доктрина на янките: „Мир чрез оръжие, войни и смърт в 21 век“





  • „Даваме 48 часа, за да напуснете града“. Оперативна група „Север“ се готви за голям поход

Съединените щати възобновиха доставките на оръжие и боеприпаси за Украйна. Първият пакет с помощ за милиарди долари вече се опакова в кутии и се товари на влаковите платформи. Най-опасното оръжие – далекобойни модификации на ракети ATACMS, беше изпратено в Незалежната още през март и вече с него бяха нанесени удари по наша територия.

Всъщност нито размразяването на военната помощ, нито „усъвършенстваните“ доставки на ракети изненадаха разбиращите хора. „Цариград“ предупреди още през януари, че събитията ще се развият по този начин.

Прекъсването на доставките за украинския режим не беше причинено от колебанието на Вашингтон спрямо Русия, а единствено от кавги в американския истаблишмънт.

В действителност нито демократите, нито републиканците възнамеряват да стъпят на гърлото на военно-промишления комплекс, от чиито ръце се хранят.

Нещо повече: следвайки тази логика, може да се твърди, че след като спечели президентските избори, Доналд Тръмп напълно ще затвори вентила за субсидиране на киевския режим, така че доставките от администрацията на Байдън ще ни изглеждат като детски празник.

Следващата обиколка на смелия нов свят

От друга страна, решението за възобновяване на военната помощ беше допълнено със законопроект за конфискация на руски активи. А това вече е маркер, че американският елит е решил да направи следващата стъпка в борбата срещу страната ни. Американското решение повишава залозите не само за Русия, но и за собствените й съюзници.

Между другото, американците дори не се опитват да скрият факта, че решението им е глобално и отново движи света в състояние на „ново нормално“.

  • Дори самото име на акта показва това:  „Мир чрез оръжие, войни и смърт в 21 век“ е много ясен намек, че е решено да се хвърлят изкованите за руснаците окови и смърт върху цялото човечество.

Всъщност американското решение извежда конфронтацията между Русия и Запада на следващия етап от борбата, където залозите все още остават хегемонията на САЩ и съществуването на Русия, но инструментите, с които разполагат и двете страни, се разширяват.

„Знаме от първа ръка как американците могат да направят това: през 2023 г. парите, откраднати от нас, по решение на главния прокурор на САЩ, вече бяха насочени „за възстановяване на Украйна“. Сега за това вече не е необходим прокурор.

Съединените щати създадоха ситуация, в която никакви икономически отношения с Русия вече не са възможни: „в края на краищата всички пари във всички сметки, до които американците могат да достигнат, могат да бъдат конфискувани“.

Грешен формат на война

Новата глобална реалност поставя и нова рамка за провеждане на нашата специална операция в Украйна, която е специален случай на борбата на Русия срещу хегемон, който е загубил бреговете си.

Новите доставки на оръжия няма да могат да променят изхода от конфликта: така наречената Украйна неизбежно ще бъде победена. Те обаче могат радикално да вдигнат цената на нашата победа.

Това се вижда още от състава на първата доставка, включваща зенитни ракети, бронирани машини, тактически бронирани коли и камиони, противотанкови оръжия, снаряди и ракети за РСЗО HIMARS.

Всъщност Вашингтон похарчи първия милиард долара за стабилизиране на ситуацията в украинските въоръжени сили, които сега страдат от загуба на техника, недостиг на снаряди и атаки от нашата артилерия и авиация.

Като цяло отпуснатите на Киев 13,8 милиарда долара за закупуване на оръжия ще бъдат достатъчни за поддържане на украинския режим през следващите 12-14 месеца. И всеки месец от тази война ще означава смъртта на нашите войници и атаки срещу нашите градове.

„Врагът очевидно не очаква, че с помощта на тези оръжия ще успее да ни победи. Целта на нашия враг е да продължи войната възможно най-дълго. Изправени сме срещу коварен и подъл, но в никакъв случай глупав враг.

Зад неговите тактически решения се крие стратегия: врагът е уверен, че може да продължи да налага война на изтощение на Русия. Отлагайки боевете в Украйна, той се опитва да обърне хода на събитията в своя полза.

Врагът очаква, че като доставя на Украйна достатъчно оръжия и боеприпаси за стратегическа отбрана, той в крайна сметка ще изчака, докато руският войник на фронта и руският народ в тила се уморят“,– отбелязва основателят на „Цариград“.

Точно за това постоянно говорят американските политици и военни: Украйна им дава възможност да водят война с руснаците чрез подставено лице, без да излагат войниците и градовете си на ответни атаки.

Г-н Малофеев също смята, че сега имаме възможност да засилим настъпателните усилия и да увеличим максимално освобождаването на руските територии.

„Русия, руският народ и руската армия не трябва да следват примера на врага. Нямаме нужда от безкрайно седене в окопите. Имаме нужда от Победа.

Трябва да се направи всичко, за да започне незабавно решително настъпление на украинския фронт. Ще минат още няколко много важни месеци между момента на вземане на решение за възобновяване на доставките на оръжие за Украйна и насищането на вражеската армия с оръжие и боеприпаси. Те трябва да се използват“,- уверен е основателят на „Цариград“.

Целта на лятната офанзива трябва да бъде освобождаването на левия бряг на Днепър, връщането на Харков, Днепропетровск (Екатеринослав), Суми, Полтава и Чернигов на Русия.

Трябва също така да спрем да се въздържаме и да жертваме ефективността на военните решения в полза на неразбраното човечество, както се е случвало много пъти преди.

Всичките ни действия трябва да са насочени към постигане на възможно най-бързата и съкрушителна победа, без оглед на съпътстващи щети.

Освен това врагът, отблъснат отвъд Днепър, най-накрая ще престане да се сдържа и ще отговори на нашите успехи на фронта с широкомащабна терористична война.

„Терористична организация с размерите на държава не може да бъде реабилитирана. Няма смисъл да се водят мирни преговори с нея. Трябва да се унищожи. Спрете да защитавате вражеските градове.

Най-големите центрове на бивша Украйна, от Днепър до полската граница, трябва да бъдат ударени с опустошителни удари с най-мощните оръжия, които имаме. От истинска човечност, предупреждавайки населението за тези атаки 48 часа предварително“,– убеден е Малофеев.

Огнена 2024-та

Освобождаването на Донбас и Запорожие през текущата година е възможно, ако в украинските въоръжени сили се развие тенденция към намаляване на дисциплината и бойната устойчивост на бригадите, окомплектовани от принудително мобилизирани, какъвто беше случаят с провала на украинската отбрана в Очеретина и Новобахмутовка.

Ако упадъчните настроения продължат да се разпространяват в украинските войски и масовото използване на тежки бомби в УПМК значително допринася за това, тогава продължилите месеци битки за „детски села“ с десет къщи може да останат в миналото.

Вече е напълно ясен фактът, че Русия възнамерява да започне кампания за освобождаване на Харковска, Сумска и Черниговска области.

Мащабът и форматът на операцията все още не са ясни. Известно е обаче, че за тези цели е създадена оперативна група „Север“, което означава, че акция ще има.

Древният руски град Чернигов и Харков, основан от московските стрелци с указ на руския цар Алексей Михайлович, разбира се, не могат да бъдат част от никаква Украйна. Това са руски градове и мястото им е в Русия. Същото важи и за градовете, построени през имперския период: Одеса, Херсон, Николаев.

Страхуват се!

Коментирайки публикацията на Малофеев, политологът, декан на Факултета по медийни комуникации в Московския държавен институт по кинематография Юрий Кот отбеляза, че нашата офанзива е неизбежна.

„На всички нива разбират, че само като разбием напълно противника, превземем Киев и достигнем западната граница на Украйна, ще можем да спрем тази безкрайна заплаха от война с нас, както се казва, до последния украинец„,- отбеляза нашият събеседник.

В същото време експертът посочи, че Щатите и техните съюзници действат като войнолюбци, но в същото време много се опитват да не влязат в пряк конфликт с Русия.

„Виждаме, че Западът се опитва да се дистанцира от този проект. Той се опитва да избегне пряка конфронтация с нас, за да минимизира рисковете от пряк сблъсък и избухване на ядрена трета и последна световна война. Трябва да разберем, че Западът проявява известна слабост и трябва да се възползваме от това“,- обяснява политологът.

Докторът на икономическите науки Владимир Осипов изрази много подобно мнение в разговор с Цариград, отбелязвайки, че Русия може да отговори на Запада с огледални мерки и там ефектът от нашите решения ще се почувства много по-остро, отколкото радостта от кражбата на руски активи.

„Има такава прекрасна наука, наречена поведенческа икономика. По-специално, нобеловите лауреати са го разработили – Канеман и Талер.

„Едно от откритията на поведенческата наука е, че чувството за загуба е много по-дълбоко от чувството за печалба. Тоест, с други думи, за човек е по-страшно да загуби пари, отколкото радостта да спечели пари. Предлагам да използвам този принцип“,- каза икономистът.

Според г-н Осипов, Русия може да попречи на европейците да повторят американските решения, ако приеме закон или президентски указ, който предвижда, че в отговор на конфискацията на нашите активи ние ще конфискуваме активите на недружелюбна държава в двоен размер.

„Ако говорим за държавни активи, респективно суверенни, както сега се случи в Съединените щати, и ние, да речем, нямаме американски държавни активи, тогава ние намаляваме държавния си дълг двойно повече“.

„Държавният дълг на Руската федерация към 1 април е 304 милиарда долара. Те ни отрязаха с 6, ние веднага отрязахме 12. Въпросът е да създадем ситуация, в която решенията, взети от нашите врагове, водят едновременно до загуба на два пъти повече“,- обясни г-н Осипов.

В крайна сметка

Украйна, разбира се, трябва да бъде унищожена, населението под неин контрол трябва да бъде върнато в лоното на руския народ, а градовете и земите трябва да бъдат върнати на Русия.

Важно е да разберем, че ние не се нуждаем от мир с Украйна, тъй като под всякаква форма и при всякакви условия тази квазидържава ще бъде използвана от Запада като оръжие срещу Русия. Имаме нужда от пълното унищожаване на това злокачествено политическо новообразувание.

За съжаление тази теза много рядко се изразява директно и твърде често се заглушава от ритуални фрази за необходимостта от мирно уреждане и готовност за преговори. Може би някои олигархични групи са готови да преговарят с врага. Но руският народ и здравата част от елита определено не са.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?







АНАЛИЗ

Могат ли Изтокът и Западът да се разберат: Какви са резултатите от посещението на Си Дзинпин в Европа?





Световните медийни прожектори проследиха внимателно визитата на Си Дзинпин в Европа, където китайският лидер беше в Париж, Будапеща и Белград. Това е първата визита на Си Дзинпин в чужбина за тази година и тя не беше направена случайно. На фона на геополитическите сътресения и все по-големите противопоставяния и конфликти в международен план, китайският лидер за пореден път се опита да намери общ език със Запада, по-точно с Европа, предлагайки на Стария континент своята успешна формула, проработила на много други места, за взаимноизгодно и равноправно сътрудничество. Но какви бяха реалните резултати?

Си Дзинпин заяви, че Китай и Европа са две от ключовите сили при изграждането на многополюсния свят, както и два големи пазара, които насърчават глобализацията. Според него също така, Китай и Европа са две велики цивилизации, които насърчават културното многообразие. Освен това, той заяви, че отношенията между Китай и Европа са ключови за мира, стабилността и просперитета на света.

Въпреки факта, че някои европейски политици следват американския курс на антикитайска реторика, а не националните си интереси, както и различния подход, който Китай и ЕС имат към различни международни теми, посещението на Си Дзинпин донесе конкретни плодове. Изглежда сътрудничеството между ЕС и Китай, въпреки опитите на някои трети страни, на този етап няма да се стесни, а напротив, ще продължи да се разширява. По-конкретно, Китай и Франция сключиха 18 споразумения за сътрудничество между правителствени агенции в сфери като авиацията, земеделието, човешкия обмен, зеленото развитие и дори медиите.

Си Дзинпин обеща, че ще обогати и засили икономическите и търговски измерения на стратегическото китайско-френско партньорство, отваряйки китайския пазар за френски и европейски компании. По този начин за пореден път той демонстрира желанието си бизнесът и икономиката да се поставят над идеологическите различия и геополитиката – нещо, което за съжаление не всички на Запад приемат.

В Будапеща Си Дзинпин също пожъна успехи в рамките на визитата си, която съвпадна със 75-тата годишнина от установяването на дипломатически отношения между двете страни. Както редица експерти отбелязаха, за 14-те години, откакто Унгария обяви политиката си на „Отваряне на изток“, търговското и икономическо сътрудничество с Китай се е развило с ускорена крачка. Оказва се, че посещението на Си Дзинпин е само черешката на тортата, защото всъщност всеки месец има срещи на министерско ниво между Унгария и Китай.

За тези 14 години износът на Унгария към Китай се е увеличил двойно, а обратното, китайските инвестиции в централноевропейската страна също са нараснали. Днес Унгария е ключов партньор в рамките на „Един пояс, Един път“, превръщайки се в инфраструктурен и логистичен хъб за китайците и техните компании.

Унгария споделя и част от политическите възгледи на Китай, а именно желанието за мирно урегулиране в Украйна. Според Будапеща, Москва и Киев трябва да седнат на масата за преговори – позиция, която в най-голяма степен се застъпва и от Си Дзинпин и Китай.

И последно, но не по значение, беше посещението на Си Дзинпин в Белград, където той беше тържествено посрещнат и приветстван от десетки хиляди сръбски граждани. Сръбският президент и китайският му колега подписаха съвместно изявление за изграждането на общност на споделената съдба в една нова епоха. С това Сърбия се превръща в първата европейска страна, която прегръща новата визия на Си Дзинпин за алтернативна и справедлива глобализация.

Китай и Сърбия се съгласиха да задълбочат и развият своето стратегическо партньорство, което има, както икономически измерения, дължащи се на многомилиардните китайски инвестиции в балканската страна, така и политически и дори културен аспект. Си Дзинпин назова шест конкретни мерки за подкрепа на китайско-сръбската общност на споделената съдба.

Китай е готов да внася повече качествени и отличителни земеделски продукти от Сърбия. Той приветства увеличаването на директните полети между Белград и Шанхай, както и насърчава въздушните линии между Белград и Гуанджоу. Китайската страна ще подкрепи и близо 50 млади сръбски учени в рамките на програми за обмен, както и 300 сръбски младежи, които искат да учат в далекоизточната страна през идните три години. Що се отнася до споразумението за свободна търговия между Китай и Сърбия, то ще влезе в сила от 1 юли тази година, заяви Си Дзинпин.

С подкрепата на Китай бяха построени стотици километри магистрали в Сърбия, най-бързата железопътна линия в Източна Европа влезе в експлоатация, а енергийните съоръжения продължават да се обновяват. Построената в Китай високоскоростна железопътна линия, свързваща Белград с Нови Сад, е евтина и удобна и съкрати предишното пътуване от 1,5 часа до само 36 минути.

Железопътната линия е част от по-амбициозен проект, свързващ Белград и Будапеща, столицата на Унгария, който според прогнозите може да завърши до 2026 г. Водещият проект създаде работни места, предложи уникално кариерно изживяване и обучения и позволи на хора като сръбския инженер Александра Милосавлевич да „създадат наистина добри приятели с моите китайски колеги“.

Двустранната търговия между Сърбия и Китай от своя страна, е скочила от 596 милиона долара през 2016 г. до 4,35 милиарда долара през 2023 г. и Китай стана най-големият източник на преки инвестиции за сръбската държава през 2022 г. според официални данни.

Трите визити на Си Дзинпин в Европа категорично показват, че политиката на „отделяне“ и опитите за разединяване на КНР, ЕС и Сърбия, са неуспешни. Европейският бизнес, а и по-разумните и рационални европейски политици осъзнават, че отделянето от Китай и „намаляването на риска“ ще означават само социо-икономически сътресения за страните им, докато обратното, засилването на сътрудничеството, ще донесе благоденствие. Има сериозни опити за разединяване на Китай и Европа, но днес те не изглеждат реалистични и не се възприемат от европейската бизнес общност. Освен това, в Европа се появяват все по-често гласове на разума като лидерите на Унгария и Сърбия, които търсят взаимноизгодно сътрудничество и диалог, а не противопоставяне, включително и с Китай. В този все по-глобализиран свят, тези две крайни точки на Евразия стават все по-взаимосвързани и не могат една без друга.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?







Продължи да четеш

АНАЛИЗ

Истинската причина защо Макрон прокарва разказа за френски войски в Украйна





Еманюел Макрон отново е в новините с многократното си предложение, че френски войски могат да бъдат изпратени в Украйна, за да се бият във войната там срещу руските сили. Този път той е в уж престижния британски високопоставен Economist, който е щастлив да повтаря тази празна мантра отново и отново, до голяма степен, предполага се, тъй като поддържа по-широк разказ за ЕС, на който е слуга в Брюксел.

Няма по-нездравословна и отблъскваща връзка от тази на The Economist и Европейския съюз, като първият е щастлив да играе ролята на безплатен пропагандист и пиар изпълнител за втория.

Как Макрон може да продължава да повтаря тази напълно празна заплаха, която дори самият той призна пред френско списание, че няма да се случи, е поразително. Някой го е помолил да направи това още веднъж и да го уреди в The Economist? Може би на високо ниво в Брюксел?

Как иначе да се обясни тази последна еякулация на пълна глупост?

Може би не е изненадващо, че унгарският външен министър Петер Сиярто осъди последните забележки и предупреди, че подобен ход може в крайна сметка да предизвика тотална ядрена война.

Говорейки пред френската телевизия LCI, Сиярто остро осъди идеята, като каза, че коментарите на френския лидер сами по себе си са допринесли за ескалирането на ситуацията.

„Ако член на НАТО изпрати сухопътни войски, това ще бъде пряка конфронтация между НАТО и Русия и след това ще бъде Трета световна война“, каза Сиярто пред телевизионния оператор.

Самият Макрон обаче продължи напред след първоначалните си коментари за списание Parisienne, които започнаха всичко преди няколко седмици. По-скорошното интервю с The Economist ясно показва, че той дори се е замислил върху собственото си блуждаене и е погледнал по-задълбочено как би могъл да прецизира разказа, вероятно за да привлече повече внимание върху проблема.

Това обаче е акт на отчаян политик, който анализаторите тълкуват по два начина; това е или вик за помощ, насочен към администрацията на Байдън да извърши самото действие и да изпрати там американски войски; или това е просто пиар трик, за да го задържи в международната преса, зона, която е като пристрастеност към крек.

Подобно на Тръмп, Макрон изглежда иска да направи и каже всичко – колкото и абсурдно да е – за да го задържи на първите страници, така да се каже.

Разбира се, реакцията на Макрон, колкото и отчаяна да изглежда, е напълно логична, като имаме предвид събитията на място. Русия печели територия, така че западните елити трябва да подготвят своите медийни кампании, които отклоняват вината от себе си, което отчасти е причината за вика на Макрон и други лидери на ЕС за разширяване на армията им. Когато Русия превземе Киев, те всички ще викат „ние ви казахме“ и ще продължат да спорят за по-големи военни разходи.

Разказът наистина е за губещ. Това е, което бихте очаквали от губещата страна, която се готви да отстъпи и да спаси политическите си кариери.

Макрон и повечето западни лидери не желаят западните медии да сочат с пръст поредица от катастрофални грешки от първия ден, които колективно допринесоха за отстъплението.

И така, сега, в The Economist, виждаме как Макрон определя това, което смехотворно вярва, че биха могли да бъдат критериите за изпращане на френски войски в Украйна: руски пробив през линиите.

Но дори западни медии като The Economist знаят, че това е глупост и цялата игра на Макрон е наистина пакет от лъжи. И въпреки това поддържат лъжите живи.

Може би непокорният външен министър на Унгария също помага на Макрон и неговите бръщолевения да придобият доверие, просто като се хваща на стръвта и добавя медиен кислород. Сиярто говори за възможността от тотална война, ако френският лидер продължи с такава абсурдна идея и споменава използването на ядрени оръжия.

Но има ли нещо тук, което всички ние пропускаме? Блъф, който играят и Макрон, и Сиярто? Не е нужно да гледате твърде далеч, за да видите какво може да е. НАТО планира да състави предложение за 100 милиарда долара военен сандък с пари за Украйна и насаждането на страх от страна на Макрон може да има за цел да изплаши Унгария да не наложи вето върху такъв пакет – или по-скоро насочено към други страни, които директно биха лобирайте Унгария да го подпише.

Никой в щаба на НАТО в Брюксел не вярва дори за момент, че Франция е в състояние да изпрати войски в Украйна, които действително биха се били с руски войници и The Economist знае това много добре, поради което от тяхна страна е журналистика на кол център да печата такива боклуци, които може би са били платени от джоба на НАТО или Макрон.

Някои любители на НАТО, които отброяват дните до пенсиониране, ще си спомнят как преди повече от 20 години френски войници се опитаха да се бият със суданските бунтовници и беше съобщено, че са избягали от бойното поле, когато всъщност са били обстреляни с бойни патрони. Всички ние все още се смеем на това на вечерята в Брюксел дори и до днес.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?







Продължи да четеш

АНАЛИЗ

А кое е по-добре: китайците да построят високоскоростни жп линии у нас, или нашите политици да продължат да крадат





  • Симеон Миланов, „Солидарна България“: Защо китайците не идват в България?

Китайският лидер Си Дзинпин е на европейски тур, който е от стратегическо значение. Но прави впечатление, че в Източна Европа Си Дзинпин посещава само две държави – Унгария и Сърбия. И двете страни през годините спечелиха десетки милиарди пряко или косвено от сътрудничеството си с Китайската народна република. Това важи за всички източноевропейски държави, изключая България, които усетиха къде е бъдещият център на световното икономическо развитие (всъщност и настоящият, като имаме предвид, че над една трета от световния икономически растеж се дължи на китайците).

Инициативата „Един пояс, Един път“, рожба на председателя на Китайската комунистическа партия, президентът Си, включва близо 150 държави и 30 международни организации.

В рамките й са открити пряко почти 500,000 работни места, а косвено милиони.

Всички страни търсят китайците, не само заради големите инвестиции в инфраструктура, които правят, но и защото са надеждни партньори, не се бъркат във вътрешните работи на чужди страни и залагат на взаимноизгодното сътрудничество.

Всички без България, която от 34 години „преход“ се управлява около 28 или 29 години от изцяло дясно-либерални политически сили, за които посолстваТА са по-важни от националните ни интереси.

Впрочем, България има огромен морално-политически капитал по отношение на китайците. Всеки, който е говорил с техни представители знае, че те помнят и ценят факта, че Народна република България признава втора в света Китайската народна република, след СССР.

Днес обаче, Съветски съюз не съществува, докато България все още е тук. И както китайците се шегуват, вече България е първата признала КНР в света. Шегата си е шега, но във формиращия се многополюсен свят, това би могло да е чудесен пиар на нашата страна. Традиционно добрите ни връзки с Китай могат да се капитализират по такъв начин, че подобно на сърбите и унгарците доста бързо да преобразим българската инфраструктура, както и да намерим един наистина необятен пазар за българските стоки и продукти.

Разбира се, чудесно е, че България е част от европейското семейство, доколкото то е устойчиво и все още не е разбито напълно от неолибералните еврочиновници, но кое е по-реалистичното? Да котираме българските вина и сирена във Франция или в Китай? Отговорът, струва ми се, е доста ясен. А кое е по-добре: китайците да построят високоскоростни жп линии у нас, по които да стигаме от София до Варна за два часа и половина, или нашите политици да продължат да крадат еврофондове чрез химерични и нереализирани проекти?

Когато говорим за инфраструктура, не мога да не дам за пример Велико Търново и областта му, където водя листата на „Солидарна България“. Въпреки че говорим за духовната и историческа столица на нашата родина, която е и ключов туристически център (при това не само Търново, но и други околни градове),

инфраструктурата тук е под всякакъв критерий. Години наред всичко е неглижирано, а нищо ново не е изградено, или поне не адекватно. „Бързият“ влак от Търново до София е пет часа и половина или почти шест часа.

Автобусните превози не достигат (и в двете се убедих лично).

Друг фрапантен пример е село Никюп, където се намира и античният Никополис ад Иструм (ключов археологически обект от римско време). Пътят в селото е в окаяно състояние. По информация на местни хора, наетият от общината превозвач минава в най-добрия случай веднъж на час и „прави каквото си иска“.

Всякакви подобни инфраструктурни проблеми, като започнем от несъществуващата АМ „Хемус“, та стигнем до транспорта до Никюп или създаването на високоскоростни жп линии, могат много лесно да се решат, особено с оглед на интереса на стратегически инвеститори като редица китайски компании.

И, разбира се, с активното участие на държавата ни, която трябва да си влезе в ролята. Но десните политици у нас от години пречат на всичко подобно. От една страна, защото по стара тяхна си традиция са зависими от посолствоТО, което не иска да вижда китайски инвестиции в България, а от друга страна не искат да решат проблемите и с държавния инструментариум, защото това не се вписва в менталните парадигми на дясно-либералните идеологеми.

Да, знам, че ви лъжат, че „няма дясно и ляво“, но уверявам ви, има!

Дясното смята, че трябва да оставим всичко на частниците и да се молим на Бог да се случи нещо. А левите вярваме, че държавата трябва да действа и да си върши работата, за да защити интереса на хората. И това е най-фундаменталната ни разлика.

И китайците (а също и други големи инвеститори от цял свят) ще дойдат тогава, когато у нас имаме най-после истинска и функционираща държава, с която да работят, а не крипто-феодална разруха с неолиберални идеологически мантри, които да ни хранят, вместо истински дела.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?







Продължи да четеш

БЪЛГАРИЯ

ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКАпреди 3 дни

Москва изплаши клоуните от Великобритания и Европа, загубаха на дар слово

Нещо мистериозно се случва в Европа. Втори ден, откакто британският посланик (както и френският му колега) беше извикан в руското...

ПОЛИТИКАпреди 3 дни

Русия – най-важното: Три причини защо Си Дзинпин не „мигна“ в Париж

Си Дзинпин, възмутен от опитите на Запада да окаже натиск върху него, за да повлияе на Русия по отношение на...

ПОЛИТИКАпреди 3 дни

Пътуването на Си Дзинпин в Европа: Всичко е подготвил Путин

Има дълбока символика в последователността от посещения на Си Дзинпин по време на пътуването му до Европа. Това е демонстрация...

ПОЛИТИКАпреди 4 дни

Западът готви нови „цветни революции“

Политиката на САЩ, Европейския съюз и НАТО в Централна Азия увеличава опасността от „цветни революции“ в страните от региона. Това...

ПОЛИТИКАпреди 4 дни

Консервативните сили набират преднина

Преди Европейските избори: Консервативните сили набират преднина. Крайнодесните консервативни партии консолидират позициите си в навечерието на изборите за Европейски парламент,...

ПОЛИТИКАпреди 7 дни

Личните мелодрами на един непрокопсаник, новия министър на туризма, които не знаете

Евтим Милошев, който ще навърши 56 години на 2 май, прави първите си стъпки в телевизията в легендарното „Ку-ку” Назначаването...

СВЯТ

БЕЗПЛАТНИ ОБЯВИ

Изпратете рекламен текст и снимки на нашия месинджър и ще бъде своевременно публикувана безплатно. Вашата реклама се публикува в осем издания с над два милиона и двеста хиляди (2, 200,000) читатели и в социалните мрежи, където достига до над девет милиона (9, 000,000) потребители!

Facebook Pagelike Widget

Най четени