СВЯТ

Фашистите в Европа забраниха да се казва „Коледа“ и дори да носиш името Мария

Вътрешен документ на Европейската комисията: не на използването на „госпожица или господин“, само религиозни препратки и християнски имена

Ако ни бяха казали за това и ние не го бяхме прочели черно на бяло в официален документ на Европейската комисия, нямаше да повярваме, защото съдържанието на новите насоки за „приобщаваща комуникация“ е невероятно. В документ за вътрешно обръщение, който е изключително притежание на Il Giornale, озаглавен Union Of Equality има абсурдни неща. В насоките на Европейската комисия за приобщаваща комуникация, са посочени критериите, които трябва да бъдат приети от служителите на Комисията във външната и вътрешната комуникация. Както комисарят по равенството Хелена Дали пише в предговора „ние винаги трябва да предлагаме приобщаваща комуникация, като по този начин гарантираме, че всеки е оценен и признат във всички наши материали, независимо от пол, раса или етнически произход, религия или вероизповедание, от увреждане.

За целта Европейската комисия посочва серия от правила, които не само отменят конвенции и думи, които винаги са били използвани, но и противоречат на здравия разум. Забранено е използването на родови имена като „работници или полицаи“ или използването на местоимението от мъжки род като предварително дефинирано местоимение, забранено е да се организират дискусии само с един представител на пол (само мъже или само жени) и отново е забранено да се използвайте „Госпожица или Господин“, освен ако получателят на съобщението не го направи изрично. Но това не е всичко: не можете да започнете конференция, като се обръщате към обществеността с обичайния израз „Дами и господа“, а трябва да използвате неутралната формула „скъпи колеги“.

Документът се фокусира върху конкретни области като „пол“, „ЛГБТ“, „расови и етнически“ теми или „култури, начин на живот и вярвания“ с таблица, показваща какво може и не може да се направи въз основа на твърдението за регулиране на всичко чрез създаване на нов език, който не позволява спонтанност: „Внимавайте да не споменавате винаги един и същи пол в реда на думите или да се обръщате към мъжете и жените по различен начин (например мъж по фамилия, жена по име)“; и отново „когато избирате изображения, които да придружават вашата комуникация, уверете се, че жените и момичетата не са представени в дома или в пасивни роли, докато мъжете са активни и приключенски настроени“.

Желание за отмяна на мъжкия и женския пол, което достига парадоксални нива, когато Комисията пише, че е необходимо да се избягва използването на изрази като „огънят е най-голямото изобретение на човека“, но е справедливо да се каже „огънят е най-голямото изобретение на човека“ човечеството“. Ясно е, че зад предефинирането на езика се крие волята за промяна на европейското общество, нашите обичаи и традиции, както излиза от главата, посветена на „култури, начин на живот или вярвания“. Европейската комисия иска да подчертае „да избягваме да смятаме, че някой е християнин“, следователно „не всеки празнува коледните празници (…) трябва да бъдем чувствителни към факта, че хората имат различни религиозни традиции“.
В името на приобщаването Европейската комисия стига дотам, че отменя Коледа, като приканва да не се използва фразата „коледният период може да бъде стресиращ“, а да се каже „празниците могат да бъдат стресиращи“. Желание за премахване на християнството, което отива по-далеч с препоръката да се използват общи имена вместо „християнски имена“, следователно вместо „Мария и Джовани са международна двойка“, трябва да кажем „Малика и Джулио са международна двойка“. До презрението на смешното, което изисква да се противодейства на негативната конотация на думи като колониализъм: забранено е да се каже „колонизация на Марс“ или „човешко селище на Марс“, по-добре да се каже „изпратихме хора на Марс“. Когато трагедията отстъпи място на фарса.

Франческо Джубилей

28 ноември 2021 г. – 16:53 ч.

https://www.ilgiornale.it/news/cronache/follie-ue-l-inclusivit-vietato-dire-natale-e-chiamarsi-maria-1992290.html?fbclid=IwAR386U1pWwi0Ex0kb6uo-5GVjc7rWlC3-D5MFmtAoYiJ07sD88LCrmzfzR8

Най четени

Exit mobile version