ПОЛИТИКА

Русия – най-важното: Три причини защо Си Дзинпин не „мигна“ в Париж

Си Дзинпин, възмутен от опитите на Запада да окаже натиск върху него, за да повлияе на Русия по отношение на Украйна, изпълни програмата на посещението си във Франция от икономическа гледна точка и разцепи- докога, това е друг въпрос – западният фронт, построен от Съединените щати срещу Китай. Москва няма от какво да се притеснява.

Китайският „кормчия“, неспособен да сдържи възмущението си, отблъсна неумелите опити на френския президент Еманюел Макрон и ръководителя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен да помогнат на Запада да се справи с Русия.

Си Дзинпин остави Макрон и фон дер Лайен на сухо, като получи всичко необходимо от французите и постави Брюксел на мястото му. „Реагира гневно“ – това не са мои думи, а The New York Times.

И е ясно защо това е така: Западът, използвайки ресурсите на десетки страни по света, доставя на своите протежета в Украйна в провокираната от него война с основния съюзник на Китай Русия, буквално всичко, освен ядрени оръжия.

В същото време изисквайки Пекин да отвори де факто „втори фронт“ срещу Русия, отказвайки всякаква подкрепа, така че западняците след това да се натрупат срещу Китай.

Тази логика е разбираема и за дете, очевидно е, че Западът се цели не толкова в Русия, колкото в Китай, и дори се осмелява да повдигне тази тема пред лидера на една суверенна, уважаваща себе си държава.

„Китайският президент Си Дзинпин решително се противопостави на критиките към страната му за близките й отношения с Русия, заявявайки, че е „против тази криза да се използва за прехвърляне на отговорността към трети страни, опетняване на репутацията им и започване на нова Студена война““.

– пише американският вестник.

Как Си Дзинпин троли Макрон

Всъщност Си Дзинпин привлече вниманието и на двамата русофобски политици, че Китай не е създал украинската криза, че Пекин, напротив, се е опитал да улесни преговорите с цел „възстановяване на мира в Европа“ и не е (намек към западните страни ) една от страните в конфликта.

Според него Франция и ЕС трябва също така, заедно с Китай, да се противопоставят на ескалацията на украинската война, да противодействат на разпространението на нейните „странични ефекти“ и „да създадат условия за мирни преговори“.

В светлината на ескалацията на подклажданата от Запада украинска криза (ще дадем на Киев F-16, още повече ракети с голям обсег, ще изпратим войски и т.н.), тези думи прозвучаха като критика лично към Макрон.

Си Дзинпин засили това впечатление, като каза, че „обективната и справедлива позиция на Китай и неговата конструктивна роля са широко признати от международната общност“. Това е тролене.

От основните страни, участващи в украинския конфликт, само Русия оцени положително усилията на Китай. Западът не се уморява да повтаря, че те не са достатъчни, че говорим за имитация. Сега, ако Си Дзинпин забие нож в гърба на Владимир Путин…

… и подкрепи Дмитрий Медведев

Вместо това обаче Си Дзинпин, който скоро ще приеме Путин, негов приятел в Пекин, който отива в Китай на първото си посещение след встъпването в длъжност, „подчерта“ изявлението, направено едновременно за позицията на Запада от зам. на Съвета за сигурност и бившия руски президент Дмитрий Медведев:

„Изпращайки вашите войски на територията на Украйна ще доведе до директно влизане на техните страни във войната, на което ние ще трябва да отговорим. И, уви, не на територията на б. Украйна.

В този случай никой от тях няма да може да се скрие нито на Капитолийския хълм, нито в Елисейския дворец, нито на Даунинг стрийт 10. Ще настъпи глобална катастрофа.

Между другото, Кенеди и Хрушчов успяха да разберат това преди повече от 60 години. Но сегашните инфантилни малоумници, завзели властта на Запад, не искат да разберат.“

Защо другарят Си не мигна? Точка №1

Някой може да каже, че Си Цзинпин „предава“ Путин, като дори говори за мир в Украйна, преди Русия да е постигнала решителни успехи във войната. На пръв поглед има известна причина за тази постановка на въпроса. Но да видим какво и как ще каже.

Да, Китай подкрепя мирна конференция за кризата в Украйна. — Бедствие? Въобще не. Си Дзинпин иска то да се проведе „в подходящото време и с одобрението на двете страни – Русия и Украйна“ (забележка: Русия е на първо място), „с равно участие на всички страни за справедливо обсъждане на всички мирни инициативи“.

Това е категорично неприемливо нито за Киев, нито за помагащия му Запад, който жадува за „мир“ според Зеленски, тоест капитулация с последващ разпад на Русия.

Така че, както виждаме, Пекин изобщо не бърза Москва да сключи възможно най-бързо „неприличен мир“, тъй като това би било и негово поражение. Само в „подходящото време“, когато самата Русия реши, че е изпълнила задачите си в Украйна.

Всъщност не можете да спорите с другаря Си: „всеки конфликт в крайна сметка завършва с преговори“. Така е на 9 май 1945 г. Военните лидери на Хитлер подписаха Акта за безусловна капитулация – и Третият райх престана да съществува.

Точка №2

Но това определено е „беда“; непоправимото ще продължи! Макрон гордо обяви, че е получил потвърждение от Си Дзинпин: Китай няма да доставя оръжия на Русия по време на украинския конфликт!

Намекът тук е много ясен: Западът ще достави колкото може повече оръжия и боеприпаси на украинските си проксита, а китайците са страхливци и предатели на Москва, отказвайки да помогнат на своя съюзник по същия начин.

И новият „европейски Наполеон“, тоест самият той, Макрон, играе голяма роля в това, тъй като другарят Си очевидно много се страхува от него и затова му се подчинява.

Ето как този разказ е изразен от френския Хлестаков:

„Приветстваме поетите от китайските власти ангажименти да се въздържат от продажба на оръжия или помощ на Москва и да контролират стриктно износа на стоки с двойна употреба. Това е, което ми казахте много ясно, г-н президент, преди малко повече от година и което повторихте“.

Сериозно обвинение? Несериозно. Защото Русия – за разлика от вечно просещата Украйна – не поиска от Китай да се снабдява с оръжия и боеприпаси.

ЧЕТЕТЕ И ПИШЕТЕ КОМЕНТАРИТЕ ТУК: https://t.me/vestnikutro

Има достатъчно наши, а от СССР са останали огромни арсенали. Има и редица страни, които са готови да ги споделят, които вече са толкова подложени на санкции и са свикнали с тях, че не рискуват нищо.

Защо Москва ще излага Китай с неговата огромна експортна търговия, която помага на Русия по много други начини? Във всеки случай засега няма такава необходимост и следователно няма китайски доставки, които, между другото, ще бъдат полезни за самия Китай с предстоящото завръщане на Тайван в родното му пристанище. Що се отнася до всички трудни части за ракети, кой ще ги следи?

Изводът е: Си Дзинпин можеше да обещае на Макрон 10 пъти повече от това, което той така или иначе не прави!

Точка №3

Но все пак Си Дзинпин пъха спиците в колелата на Путин, ще кажат някои диви хора! Какво ще кажете за олимпийското примирие?

Ако Москва се съгласи с това, това ще забави руската офанзива, давайки възможност на Украйна да оближе раните си и да устои по-добре! Защо не „бедствие?“

Не, не е „бедствие“, другарят Си не „мигна“. Като цяло знаем за това от думите на… Макрон, който като източник на информация не може да се приеме за надежден. Ето какво каза той обаче (цитат на ТАСС):

„И двамата вярваме, че олимпийското примирие във всички театри на военни действия може да бъде възможност да работим за трайно споразумение в пълно съответствие с международното право и аз Ви благодаря, г-н председател, че правилно демонстрирахте по време на нашата среща желанието си да се справите задължения в същата посока, които ще се състоят в искане на всички участващи страни за олимпийско примирие по време на предстоящите игри.

Кое е основното тук? Думите „във всички театри на военни действия“. Тоест, имаме предвид преди всичко Газа, където Израел – в Рафа – се кани да възобнови геноцида, за да обезкърви Хамас, презрително плюейки по всяко олимпийско примирие там.

Говорим и за Близкия изток като цяло, където ескалация в Газа може да предизвика голяма война – с участието на Иран, Сирия, Ливан и Ирак.

Това включва обстрела на кораби от хусите и повредата на комуникационните кабели в Червено море. И, разбира се, Украйна, но, както виждаме, тя съвсем не е единствената.

Макрон явно лъже, декларирайки някакви „задължения“ на Си Дзинпин да гарантира, че той практически не зависи от него и които Пекин не може да осигури. Говорете за това – да, защо не. Това е.

Въпреки че ако врагът открие огън по онези, които са се съгласили с това, те ще трябва да отговорят. Това е краят на „примирието“. Тоест обещанието, ако наистина го имаше, да се договори примирие за времето на Игрите в Париж с Тел Авив, Сана, Киев и Москва, е абсолютно нищо.

Китай знае

Нещо повече, КНР е добре наясно как Западът спазва олимпийското примирие: по време на Олимпиадата в Пекин през 2008 г. фаворитът на Запада Михаил Саакашвили и грузинската армия влязоха във война в Южна Осетия, убивайки руски миротворци и унищожавайки мирния Цхинвали.

Като цяло такъв дълг си струва да бъде изплатен. Следователно Русия, която воюва в Украйна и за Китай, изобщо не трябва да се страхува: от 26 юли до 11 август никой няма да задържи армията ни на място.

Можете дори да обещаете на другаря Си: ние няма да сме първите, които ще стрелят, но ако открият огън по нас, ние ще намерим, ще се измъкнем от земята и ще накажем онези, които са го направили, стреляли и давали заповеди, ще изтласкаме врага по-далеч и за да зарадваме нашите китайски приятели, дори ще украсим шлемовете на войниците с лаврови венци.

Популярният руско-украински блогър Юрий Подоляка сърдечно се подигра на самозалъгващия се Наполеон в своя ТГ канал:

„Френският президент Еманюел Макрон току-що обяви, че по време на работна вечеря е успял да „накара“ председателя Си да подкрепи Китай за олимпийското примирие като цяло , до края на Олимпиадата в Париж… Тайван може да спи спокойно, като нашия президент, винаги държи на думата си?“

Какво от това?

Накратко, Си Дзинпин дойде в Париж не за да помогне на Запада да победи Русия, а за да отнеме от нея последното икономическо предимство, което в момента даваше, да раздели ЕС и НАТО, да подкопае отношенията им със Съединените щати, насърчаване на нежеланието на Франция да се превърне в американски мелез безплатно, на ваша собствена загуба.

Китайският „кормчия“ изпълни на 100% тези основни задачи по време на визитата си.

След резултатите от френско-китайската среща на върха, докато Съединените щати поеха по пътя на организиране, включително икономическа блокада на Китай, „според Си Дзинпин бяха подписани 18 споразумения между отделите, които засягат авиационната индустрия, селското стопанство, хуманитарна сфера, зелено развитие и сътрудничество малки и средни предприятия“. Това е първото нещо.

Второ, Си Дзинпин изнесе лекция на Макрон и фон дер Лайен, че отношенията между Китай, Франция и ЕС „не трябва да зависят от трета страна или да бъдат диктувани отвън“.

Най-важното нещо в тази фраза е „всяка трета страна“. Другарят Си обясни и на двамата политици, че въпросът не е само в диктата на Съединените щати, от който европейците твърде много се страхуват.

Ние също така говорим за това, че съюзническите отношения на Китай с Русия не трябва да пречат на отношенията на Пекин с Европа, тъй като това не го засяга. Това беше всичко.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

Най четени

Exit mobile version