БЪЛГАРИЯ
За какво ви е ток? За какво ви е вода? Защо са ви почистени пътища? Яжте банани
Читатели: За какво ви е ток? За какво ви е вода? Защо са ви почистени пътища? Яжте банани
Над 100 селища в страната са без ток. „То няма държава бре другарю! Ако тя съществува ЕРПтата щяха да си спазват задълженията“; „Когато няма вода, се молим за сняг, но когато завали сняг, няма ток. Не компенсации, незабавно одържавяване трябва да има и държавата да си влезе в ролята, както с военните и с полицията“; „Над 100 селища в страната са без ток… това не е проблем. Важното е, че доставката на електричество на дребно е в частни ръце, защото Държавата е лош стопанин!!! Бъдете здрави!“; „Някой да е чувал Главчев тези дни? Министрите му? Моля, обадете се! Дайте сигнал, че сте живи“; „Ток, шмок. Важното е да се чувствате „европейци“ в клуба на богатите. Усещате ли как се извисявате в евро–шенгена? Как се рейте над простолюдието? Колко е яко да се по-умни, по-красиви и даже по-жълти и паветни от животните долу!“: безкомпромисният народен анализ в рубриката ни „Вашите гласове“. Ако коментарът ви не е сред тях, не се отчайвайте. Ако коментарът ви е изтрит, формулирайте го по друг начин и запазете добрия тон! Публикуваме коментарите на нашите анонимни читатели без редакторска намеса.
Над 100 селища в страната са без ток…
…това не е проблем. Важното е, че доставката на електричество на дребно е в частни ръце, защото Държавата е лош стопанин!!! Бъдете здрави!
КОСТОВА
Едно и също. ВСЯКА година ЕДНО И СЪЩО. Паднат пет сантима сняг и закриваме държавата. Че по- лесно. И всички реват до Бога. Вместо да се вземат в ръце и да хванат по една лопата. Пример. Село в Родопите. Като картинка. Като картичка. Красиво, бяло, снежно. Обаче ЕДИНСТВЕНИТЕ хора, които тия дни чистиха сняг бяха свещеникът, съседът му, дядо Иса и…моят мъж. От кажи- речи 500 човека, без гостите и туристите, снегът чистят…трима. Няма да питаме защо. Не е виновен кметът за това. И Пеевски не е виновен. Нито Радев или Лудия Киро. Всички ги мързи да се помръднат. Пък после- ох ма, лельо. Не става то така. Не. Колкото до тока- не е проблемът, че бил в частни ръце, понеже държавата била лош стопанин. Проблемът е в не добрата инфраструктура, в лошото й или липсващо поддържане и в това, че всеки си измива ръцете с някой друг. Пък природата била виновна, пък снегът бил тежък, пък Бог знае какво. В Канада и в Сибир понеже сняг нямат! Ами и на двете места съм работила. И без ток не съм стояла и пет минути. Енергодружествата вместо да се правят на ощипани и да се чудят колко кожи да одерат, малко пари да вложат в тия мрежи! Че аман вече от „природни явления“ и оправдания! Хубави празници на всички.
Когато липсва държава, така е
В 21 век да бъдеш без ток е наказание. Електроразпределението трябва да бъде първостепенна задача на Държавата и аварийните екипи трябва да имат статута на военните и полицаите. Като оставим настрана липсата на инвестиции в електроразпределението, някой спомня ли си протестите на работещите в ЕРП -тата за по-високи възнаграждения, защото целта на електроразпределението в частни ръце е максимална печалба при минимални разходи за персонал, такива са естествените процеси при капитализма.
Иван В.
Питам я една леличка едно време. Какво правихте днес? Как, какво ходихме да скачаме на площада. И, за какво скачахте? Как за какво, за демокрацията, за банани :). После заболя от рак. И пак я питам. И, сега какво? Къде са банаите? Къде е демокрацията да ти помогне? Аа, няма демокрация …
Кольо
Да затвориш три реактора произвеждащи най-евтиният ток в свето какво е? Да не построиш Белене и два пъти да му продаваш оборудването като старо желязо какво е? Да строшиш поради некадърност, безотговорност и безнаказаност ПАВЕЦ и след това Чаира – какво е? Да затваряш най-мощните и високотехнологични ТЕЦове когато другите страни ще го правят през 2038 г. – това какво е?
асен михайлов
То няма държава бре другарю! Ако тя съществува ЕРПтата щяха да си спазват задълженията , а не да шикалкавят …
яжте банани
За какво Ви е ток? За какво Ви е вода? Защо са Ви почистени пътища? Нали имате БАНАНИ. НАли за това бяха промените – да има банани. Яжте банани и се радвайте на клона, на който сте седнали. Преди дни разговарях с един възрастен човек и той се беше хванал за главата. Преди казва, за целият ми живот, водата бе спирала два пъти за по половин ден. Сега изобщо няма или ако я има, не става за нищо. Токът понякога го спираха заради недостиг поради масовото му използване, защото беше почти без пари, но имаше режим за по един час. Сега по една седмица без ток и на никой не му пука. За почистването на пътищата да не говорим – чисти се само, когато няма сняг или той вече се е саморазтопил. Такива идиоти не съм си и мислел, че ще управляват страната. Какво да кажеш на човека? Какво? Като е болезнено прав.
Contra
Ток, шмок. Важното е да се чувствате „европейци“ в клуба на богатите. Усещате ли как се извисявате в евро–шенгена? Как се рейте над простолюдието? Колко е яко да се по-умни, по-красиви и даже по-жълти и паветни от животните долу! Скоро и ще се потопите в мултикултурно „разнообразие“ заедно с множество лекари, инженери и астрофицизи, където ще бъдете обогатени с розови джендър ножове. Не се занимавайте с ток, инфраструктура и подобни глупости за селяни или още по-зле за руснаци 🤮 .
Незабавно одържавяване
Влязохме в омагьосен евроатлантически кръг. Когато няма вода, се молим за сняг, но когато завали сняг, няма ток. Не компенсации, незабавно одържавяване трябва да има и държавата да си влезе в ролята, както с военните и с полицията. Симеон Сакскобурготски, който продаде електроразпределителните дружества преди почти 25 години, трябва да понесе не само съдебна, но и морална отговорност, и да се извини на българите. Такива като Добрев трябва да влязат в затвора за сделката с реакторите, които ще подарим на Украйна, както и за затварянето на Мариците, защото след няколко години токът ще стане лукс, заради високата му цена.
Стефан-1
Когато се продаваха ЕРП доста специалисти ни съветваха да не правим това, но нашите приватизатори твърдяха,че с това щяло да се подобри качеството на услугата, защото държавата била лош собственик. Колко лош е била се вижда- по времето на социализма не помня и не съм чувал да е имало толкова дълги прекъсвания. Първото, което направиха новите собственици след приватизацията им бе да съкратят ремонтните бригади.
Митето
Частниците били добри стопани,а?И по байТошовото време страната била дискотека?Берете плодовете от невежеството и некадърността си.И дори да ви дойде втория акъл,катастрофата вече не може да се оправи.Какво трябва да притежаваш за да съсипеш една от най-добре балансираните и работещи енергийни системи в света е истинска загадка?
Колчо Слепеца
Едно държавно дружество може да работи на минимална дори нулева печалба,докато при частното трябва да осигуряваме комфорта на мениджмънта и акционерите.Лошото е че за да са ефективни държавните структури трябва държавниците ни да са ниво.
Господинов
Някой да е чувал Главчев тези дни? Министрите му? Моля, обадете се! Дайте сигнал, че сте живи. Мога да Ви помогна с топли дрехи, храна и подслон. Ако сте в беда, не се колебайте да отправите кратко съобщение с зов за помощ.
XaXaXa
Кво ви пука,нали София има ток.Когато спрат тока на София тогава ще разберете че сме равни като поданици на тази местност.
Donald J. Trump
В Украйна всички били на топло и светло! Когато ги попитали откъде толкока ток – те казали, че е от България. А къде е България? – Ей там в тъмното. (перифифразиран, но актуален виц от преди 10-ти).
хамалин
определение за глупак по Давила:“ глупакът винаги е изненадан“
- Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.
Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.
Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro
Влизайте директно в сайта.
Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?
БЪЛГАРИЯ
Пазарът на имоти полудя. Невижан интерес към тези градове
Реализирани са повече сделки с имоти както в най-големите градове на страната
Невиждано покачване на продажбите на жилищни имоти в големите градове на страната. Сделките с апартаменти и къщи в София се увеличиха с над 32% в периода от октомври до декември 2024 г. спрямо предходното тримесечие, показват данни на Агенцията по вписванията.
През четвъртото тримесечие на миналата година в столицата са регистрирани 10 441 сделки с имоти, при 7879 продажби през предходното тримесечие. Сериозно увеличение на покупките има и в другите големи градове на страната.
По принцип четвъртото тримесечие на годината е най-добро за пазара на имоти и миналата година не прави изключение. Регистрираните покупки на къщи и апартаменти от октомври до декември в цялата страна са 60 429, показват данни на Агенцията по вписвания. Това е ръст с 11,6% спрямо предходното тримесечие.
Реализирани са повече сделки с имоти както в най-големите градове на страната, така и в редица по-малки населени места. Това показва, че има търсене не само на апартаменти в най-големите градове, а и на селски и ваканционни имоти. Редица хора в по-малките градове също купуват имоти, защото искат да живеят в по-хубав дом или да инвестират парите си и да ги предпазят от инфлацията.
Общо в шестте най-големи града в страната – София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе и Стара Загора регистрираните продажби на имоти през четвъртото тримесечие на миналата година са 23 760. Това е с над 18% повече спрямо предходното тримесечие.
От тези шест града най-голям е ръстът на сделките в София. На второ място е Варна, където увеличението на продажбите е с 14,7%, а на трето място е Русе с ръст от 13,3% спрямо предходното тримесечие. В Пловдив увеличението на сделките е с 10,7%, в Стара Загора е с 5,3%, а в Бургас има спад с 2%.
Ако от общия брой на сделките с имоти в страната извадим данните за шестте най-големи града, също има ръст на реализираните продажби през четвъртото тримесечие на миналата година. Регистрираните в тези населени места сделки са 36 669, което е със 7,6% повече спрямо предходното тримесечие.
Покупките на селски къщи и ваканционни имоти нараснаха след пандемията, като тази тенденция продължава и досега. Причините за това са много. От една страна хората разбраха предимствата да имат втори дом по-близо до природата, където винаги могат да отидат със семейството си. Много хора, които могат да работят дистанционно, предпочетоха да се отдалечат от големите градове.
А освен това покупката на къща е чудесна инвестиция. При високата инфлация и ниските лихви по депозитите в банките много хора решават да спасят парите си като ги вложат в имот. Ако нямат достатъчно налични пари за покупка на хубав апартамент в голям град, взимат и банков кредит или се насочват към имот в по-малко населено място, където цените са по-ниски.
Най-голям ръст на сделките с имоти е регистриран в службата по вписванията в Ивайловград. За едно тримесечие там са вписани 54 продажби на имоти, което е с 50% повече спрямо предходното тримесечие. Природата в района на Ивайловград е хубава, а предимство за града е, че е близо до границата с Гърция. В района имоти купуват и хора, които са изкарали пари от работа в чужбина и искат да ги инвестират.
В топ три на населените места по ръст на сделките влизат Брезник и Оряхово. За едно тримесечие в службата по вписванията в Брезник са регистрирани 106 продажби, което е с над 47% повече спрямо предходното тримесечие, показват данните на Агенцията по вписвания. Близостта на Брезник до София е основната причина за ръста на сделките. В Оряхово за три месеца продажбите са 177, което е с 40% повече спрямо предходното тримесечие.
На четвърто място по ръст на сделките е службата по вписвания в Самоков. Регистрираните сделки там са 306, което е увеличение с над 39% спрямо предходното тримесечие. Развитието на района като туристическа дестинация увеличава интереса към покупката на имоти. Топ пет се допълва от службата по вписванията в Харманли, където сделките са 262, а ръстът е с близо 38%. В района много имоти купуват кора, които са изкарали парите си от работа в чужбина.
Сред другите служби по вписванията, които е добре да бъдат отбелязани, са Девин (122 сделки и 34% ръст спрямо предходното тримесечие), Радомир (420 продажби, +33,3%), Трън (56 сделки, +33,3%), Асеновград (624 продажби, +33,2%), Сандански (344 сделки, +32,3%), Перник (675 продажби, +31,3%), Бяла Слатина (260 сделки, +31,3%) и Разлог (955 продажби, +31,2%). Има голяма разлика по отношение на движението на пазара на имоти в различните градове на страната. В 37 от всичките 113 служби по вписванията регистрираните сделки с имоти нарастват с над 20 на сто.
- Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.
Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.
Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro
Влизайте директно в сайта.
Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?
БЪЛГАРИЯ
Костадинов подкрепя Тръмп за Канада и Панамския канал, иска Македония и Южна Бесарабия към България
С публикация в социалната мрежа лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов прикани българското правителство да предяви своите претенции към Южна Бесарабия.
„Претенциите на Тръмп към Канада са напълно обосновани. Няма нищо по-логично и по-нормално от това две държави с обща история, общ произход, общ език и до голяма степен общ народ, като САЩ и Канада, да станат една държава. Същото важи и за претенциите на Тръмп към Панамския канал.
В крайна сметка САЩ са първия собственик на земята на канала, те го построяват и го притежават до 1979 г. Ето защо“Възраждане“ напълно подкрепя претенциите на новоизбрания американски президент“, заявява Костадинов.
„По същия начин стоят нещата и с Македония. Няма нищо по-логично две държави с обща история, общ произход, общ език и общ народ да станат една държава. Аналогичен е случаят и с Южна Бесарабия. Тя е повече от 450 години в състава на българската държава, българите са коренното население на тази област (още от 6 век) и до ден днешен са мнозинство от населението.
За сравнение – Украйна притежава Южно Бесарабия едва от 34 години“, добавя лидерът на „Възраждане“.
„Ето защо няма нищо по-логично от обединението на България и Македония в една обща държава, както и връщането на Южно Бесарабия обратно към България.
Украйна се разпада и на бъдещия мирен конгрес, на който ще се решава съдбата на несъстоялата се т.нар. украинска държавност, България трябва да предяви своите претенции към Българска Бесарабия“, пише още Костадин Костадинов.
- Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.
Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.
Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro
Влизайте директно в сайта.
Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?
БЪЛГАРИЯ
„Шенген, Менген – йок“: Пълна лудница по границите
С подновяването на ремонта на Дунав мост при Русе отново се образуваха опашки от тирове
Въпреки че страната ни е пълноправен член на Шенген и свободното преминаване на границата би трябвало да е факт, на Дунав мост при Русе отново се изви опашка, предава БНР. „Шенген, Менген – йок Шенген!“, казва един от шофьорите, подредили се на опашката преди моста.
Заради ремонта на съоръжението, чийто втори от общо шест етапа започна в сряда, в следобедните часове започнаха да се трупат камиони по булевардите „България“ и „Тутракан“ в Русе. Шофьорите се изнервиха, а заради липсата на ред настана хаос.
„Два часа съм тук. Пътувам от Варна за Букурещ да товаря. Учудих се като видях, че има камиони. Почва се опашката пак. Ремонтът все едно е граница. Ще се редим пак“, казва с възмущение друг шофьор от опашката.
„Шенген, ама няма Шенген. Час и половина дотук и изобщо не върви опашката. Хаос абсолютен. Отвсякъде влизат коли, камиони, свирят и е същата работа като преди. Пак е задръстено всичко. Докато не свърши ремонтът, няма да свършат и опашките“, недоволства трети шофьор.
Проблемът с т.нар. „виртуална опашка“ се създаде заради липса на гъвкавост в решенията. Тази система е предложена от общинската администрация на Русе още при сключването на договора с фирмата от най-големия паркинг в района – „Тир Паркинг Русе“.
Вземането на талонче с номер за преминаване на границата е безплатно и не се свързва с престой в някой от паркингите.
През почивните дни нямаше трафик, но никой не се сети да спре системата. Макар пътят да беше свободен, служители на паркинга спираха камионите и ги задължаваха да получат номерче.
Те се ядосаха, сигнализираха медиите и кметът на Русе Пенчо Милков вместо да реагира веднага и да поправи грешката, отложи отговора си за понеделник.
Така всички държавни институции стовариха върху него отговорността, тъй като заповедта за тази „виртуална опашка“ е на кмета Милков, който вече е заръчал на общинския юрист да работи по текст, с който „да се калиброва заповедта“.
Когато държавата се разбуни и премиерът Главчев реагира, оправданието на кмета беше, че не можел да взема решения по собствената си заповед.
Без да знаят какво е положението по моста, службите в София разпоредиха да няма „виртуална опашка“ и помислиха, че решават проблема. Да, ама не. Късно снощи областният управител Драгомир Драганов отиде на моста, за да брои камиони и да търси решения.
„Около 200 камиона са на бул. „Тутракан“ и бул. „България“. Четвъртък, петък може би ще има по-засилен трафик. В сравнение с миналата година и когато имаше ремонт, 50% сме вдигнали проходимостта на моста във връзка с влизането в шенгенското пространство“, отчете Драганов.
Днес на парламентарно питане за Дунав мост ще отговарят министри. Преди това обаче е добре да знаят, че ако се намали времето за изчакване, ще се увеличи пропускливостта на колоната; че смяната на митничарите, които събират такса „Мост“, е добре да не продължава повече от минута, за да не се струпват автомобили пред гишето.
Какъв Шенген?! Граничари още проверяват, но не от будки, а от коли pic.twitter.com/vxPJ1tBP9C
— The Sofia Times (@thesofiatimes) January 7, 2025
Че е крайно време да има ръкав за вече платилите онлайн същата тази такса; че всъщност регулирането на движението може да стане много лесно през камерите на агенция „Пътна инфраструктура“, а не да се прехвърля на частна фирма; че в крайна сметка няма да е лошо да обърнат внимание на Северна България, където няма нито магистрали, нито скоростни пътища, възмущават се русенци.
- Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.
Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.
Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro
Влизайте директно в сайта.
Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?
-
БЛОГпреди 1 месец
Новата съпруга на бившия ми съпруг неочаквано се свърза с мен – това, което написа, ме накара да пребледнея
-
СКАНДАЛпреди 5 месеца
Павел Дуров е обвинен в отказ да сътрудничи на френските власти
-
СЕНЗАЦИЯпреди 3 месеца
Метресите във властта
-
СЕНЗАЦИЯпреди 4 месеца
Изхвърлят Ахмед Доган от Бояна и Росенец